Menu

18/5/2018

Poslední tanec dnes a zítra
na Konviktu

Čekají nás poslední tři festivalové dny a z taneční programové nabídky bude k vidění už jen brilantní sólo Milana Hericha A SOLO FOR MR. FOLK, které přetavuje prvky slovenského lidového tance do současné taneční formy. Nenechte si tuto událost ujít!

foto © Danny Willems

 

A SOLO FOR MR. FOLK Milan Herich

Pá 18. 5. 14:00 | Konvikt – Divadlo K3

vstupenky

So 19. 5. 14:30 | Konvikt – Divadlo K3

vstupenky

 

Tvůrčí fúze nonkonformního zakladatele Les SlovaKs Dance Collective a venezuelského světoběžníka přetavuje slovenský folklor do současné taneční formy, jež komunikuje s pop kulturou, surrealismem i expresionismem. Choreografie: Milan Herich, režie: David Zambrano.

 

režie David Zambrano

choreografie Milan Herich
světla Jan Čief
kostýmy Mat Voorter
hudba Sergej Prokofjev, Sergej Rachmaninov, Lajko Felix, Asaf Avidan

premiéra 9. 6. 2017

účinkuje Milan Herich

 

Milan Herich evidentně čerpá z pohybového slovníku slovenského folkloru, jehož briskní kroky bravurně ovládá. Lidový tanec dekonstruuje na jednotlivé elementy a posouvá je dále, do svébytné současné výpovědi.
Jana Bitterová, Taneční aktuality.cz, 17. 6. 2017

 

Milan Herich (1980) absolvoval studium na konzervatoři J. L. Belly v Bánské Bystrici. V září 2002 odešel z Vysoké školy múzických umění v Bratislavě a trvale přesídlil do Bruselu, kde nastoupil na prestižní školu současného tance P.A.R.T.S. (Performing Arts Research and Trainnig Studios). V roce 2005 se podílel na představení Puur taneční platformy Ultima Vez, které bylo upraveno do filmové podoby pod názvem Here After (2007). Po letech si spolupráci s ní zopakoval v titulu Booty Looting (2012). Je jedním z pěti zakládajících členů věhlasného souboru Les SlovaKs Dance Collective, se kterým vytvořil mj. inscenace Opening Night (2007), Journey Home (2009), The Concert (2010) a Fragments (2013). Inspiraci pro svou práci čerpá z tradic slovenského folklóru, využívá prvků lidového tance a hudby a dává je do nových souvislostí. Již více než sedmnáct let asistuje Davidu Zambranovi na lekcích a workshopech a permanentně účinkuje v řadě jeho děl, např. Rabbit Project (2003), Soul Project (2006), Holes (2009).

Umělecká dráha Milana Hericha se ubírala stejným směrem jako u jeho kolegy a krajana Petera Jaška a jejich spolupráce vyústila mj. inscenací Shared Night (2012).

Uznávaný umělec a pedagog David Zambrano se narodil ve Venezuele a dnes střídavě sídlí v Bruselu a Amsterdamu. Za svou bohatou kariéru navštívil přes 63 zemí světa a pracoval s tisíci různorodých tanečníků. Výrazně ovlivnil současnou tvář moderního tance a improvizace. Jeho nepozoruhodnějšími inovativními technikami jsou „Flying Low“ (zabývá se vztahem tanečníka k zemi) a „Passing Through“ (skupinové cvičení zkoumající nekonečné možnosti pohybů uvnitř časoprostoru). Na kontě má desítky původních projektů, které překonávají kulturní hranice a spojují tanečníky ze všech koutů světa: Sal-to, A Song For Two Humans (obě 2015), Tierras Enamoradas (2013), Why Not! (2012) aj. Jedna z jeho posledních prací – Ceviche (2015) – vznikla kooperací s VerTeDance a kapelou Zrní.

za podpory:

pořadatel: v partnerské spolupráci:

generální mediální partner: hlavní mediální partneři: