Menu

  So 18. 5. 2019 09:30-12:30 | Moravské divadlo – baletní sál

  vstupenky

  taneční WORKSHOP Lee Kyung-eun

  FOKUS: KOREA
  ATO jako choreografický přístup.
  Workshop povede Lee Kyung-eun, choreografka a umělecká vedoucí souboru Lee K. Dance Company, která princip „Ato“ představí jeho účastníkům. 

  Taneční workshop
  Lee Kyung-eun
   
  „Ato“ znamená v korejštině „dar“. Na workshopu bude zkoumána krása živoucího těla a vnímání jeho pohybu jako „daru“. Ato je nástrojem choreografie, který Lee Kyung-eun pracuje v rámci své taneční skupiny a který odráží pohybovou filozofii, ve které „sdílí tento dar s diváky“. Účastníci se vyzkoušejí fungování principu „Ato“ a na tomto základě budou tvořit a „dar“ sdílet.

  Základním principem „Ato“ jako choreografického nástroje je mezi-prostor
  Prostor mezi tělem
  Prostor mezi tělem a dalším tělem
  Prostor mezi tělem a prostředím
  Prostor mezi tělem a hudbou, ke kterému přistupuje z anatomického a výtvarného úhlu pohledu.
   
  Lee Kyung-eun studovala v Soulu tanec na Hanyang University a na Kyonggi University, kde také v současnosti externě vyučuje tanec. Se svou první choreografií Wavering Heart získala v roce 1996 Cenu pro nové umělce. Její choreografický rukopis je výbušný i křehký, „nevinně provokativní“. Taneční projev pojímá jako hru dechu a temporytmu. Svá díla s úspěchem představila na prestižních festivalech – např. inscenace Mind Goblin (2016) figurovala na francouzské mezinárodní taneční přehlídce Rencontres chorégraphiques internationales de Seine-Saint-Denis 2016 či na Fringe Festivalu 2017 v Edinburghu. Jako asistentka choreografa se podílela na zahajovacím a ukončovacím ceremoniálu zimních paralympijských her 2018 v Pchjongčchangu. Uměleckou kvalitou své práce získala uznání u kritiků a popularitu u široké veřejnosti v Koreji i v zahraničí.
  Lee Kyung-eun je uměleckou vedoucí souboru Lee K. Dance, jenž vznikl v roce 2002. Jeho hlavní uměleckou filosofií je „komunikovat s diváky ryzím pohybem“.

za podpory:

pořadatel: v partnerské spolupráci:

generální mediální partner: hlavní mediální partneři: