Menu

  St 15. 5. 22:45-02:45 | Konvikt – šapitó

  Chrome Animals

  SCHREIE UND FLÜSTERN
  koncert
  Všestranný berlínský hudebník a skladatel Kriton Klingler-Ioannides, který autorskou hudbou živě doprovází drážďanskou inscenaci 9 dní vzhůru, v projektu propojujícím temnější tóny indie-rocku s elektronikou.
  volný vstup

  Ve svém sólovém projektu propojuje všestranný berlínský hudebník a skladatel Kriton Klingler-Ioannides temnější tóny indie-rocku s elektronikou a beaty v pulzující mix, jenž osciluje mezi Trentemøllerem, The Kills a Annou Calvi. Na exkluzivní set v šapitó doběhne z představení 9 Tage wach / 9 dní vzhůru, které svou autorskou hudbou živě doprovodí.

   

  Kriton Klingler-Ioannides (1977) absolvoval divadelní, filmová a mediální studia ve Frankfurtu nad Mohanem, na Hamburské Univerzitě pak mediální kulturu a systematickou muzikologii, také na tamní Vysoké škole pro výtvarná umění navštěvoval kurzy vizuální komunikace pod vedením Wima Wenderse a Gerda Roschera. Působí jako hudebník na volné noze, producent a tvůrce audiovizuálních děl, hraných filmů a dokumentů. Je hlavním skladatelem Evropské filmové akademie (EFA). Scénickou hudbu vytvořil např. pro Schauspiel Frankfurt, mnichovský Volkstheater, berlínské scény Schaubühne a Volksbühne aj. Pro Staatsschauspiel v Drážďanech zkomponoval nejprve hudbu k adaptaci Grimmelshausenova románu Dobrodružný Simplicius Simplicissimus (2014) v režii Simona Solberga, následovala inscenace 9 Tage wach / 9 dní vzhůru.