Menu

  Út 15. 5. 16:00-00:00 | Divadlo hudby

  vstupenky

  taneční workshop se Sylwií Hefczyńskou-Lewandowskou

  Workshop se ponese v duchu techniky polského současného tance, v níž se zrcadlí živá polská kultura, tradice i folklorní hudba. Účastníci budou hledat pravidla kontrastu a negace v pohybu a pracovat s rytmickými vzorci vycházejícími z lidové hudby v soudobé aranži.

  Sylwia Hefczyńska-Lewandowska je výrazná představitelka jedné z prvních profesionálních tanečních scén v Polsku – Slezského tanečního divadla (Śląski Teatr Tańca) v Bytomi, které v roce 1992 založil Jacek Łumiński, zásadní osobnost současného tance. Vedle své taneční kariéry se věnuje pedagogice – vyučuje soudobou taneční techniku a formy tanečního divadla na katedře tanečního divadla v Bytomi Státní vyšší divadelní školy Ludwika Solského (Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna – PWST) v Krakově a na Katedře Herectví na Národní akademii divadelních umění v Krakově.

  Během své 20leté kariéry prezentovala vlastní taneční ale i pedagogické a choreografické počiny na velké řadě národním i mezinárodních festivalů, např. v Kaliszi, Lublinu, Avignonu, Kalkatě, provincii Guangzhou v Číně, Dusseldorfu aj. Spolupracuje s hudebními divadly, kulturními organizacemi a nadacemi. Důležitou součástí jejích uměleckých a pedagogických aktivit jsou sociální projekty, které připravuje s lidmi z vyloučených oblastí.

  Sylwia povede workshop místo dříve anoncovaného choreografa Jakuba Lewandovského.