Menu

  Po 14. 5. 21:30-00:00 | Konvikt – šapitó

  Miloslav König

  Herec roku, jenž „propůjčil svou tvář i hlas“ letošnímu festivalovému vizuálu a spotu, v hudebním recitálu prezentujícím skladby z nově vydaného autorského CD.
  koncert | volný vstup

  Múzami oboulíc políbený herec Divadla Na zábradlí, klavírista, kytarista, skladatel, zpěvák a také tvář letošní Divadelní Flory, Miloslav König (1984) vystoupil se svým recitálem na festivalu už před dvěma lety. Večer ve znamení podmanivé lyriky bude tentokrát čerpat z jeho čerstvého hudebního debutu Srdcem ženou (předchozí dvě alba Ztracené písně a Zlomený Herold: Srdce tluč! vydal svépomocí). Jeho autorská písničkářská tvorba, obsahující texty deníkového charakteru, je pro něj meditací a sebepoznáváním skrze minimalistické hudební plochy. Sám ji nazývá „kontemplativním folkem“. Většina textů na novém albu je z období posledních čtyř let, König ale zapátral i v hluboké minulosti svých raných pokusů o psaní a některé útržky zrecykloval, překvapen vlastními slovy z doby dospívání.

   „Srdcem ženou je další fází hledání vlastního žánru, osobitého a osobního vyjádření, ryzím a upřímným způsobem zacházení a pohrávání si s vlastním hudebním potenciálem. Tahle deska je zároveň návratem ke komornější náladě, pomalejšímu a trpělivějšímu rytmu, který mi dává prostor a hlavně čas k poznávání i prožívání‘“, říká o albu König.

  piano, kytara, zpěv Miloslav König